• Numaramız +90 (507) 704 4708
  • Ulaşım Karabağlar / İZMİR
  • İLETİŞİM

İzmir Otomatik Tente

İZMİR KASETLİ TENTE

Tente sistemleri, günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Farklı alanlarda ve farklı amaçlarla kullanılabilen bu sistemler sayesinde maksimum verim elde edilirken aynı zamanda insanların daha fazla alana sahip olabilmesi de sağlanmaktadır. Bu tente sistemlerinin kullanımı sayesinde başta mevsimsel dezavantajlar olmak üzere birçok olumsuz durumun üstesinden gelebilmek mümkün olabilmektedir.

Kasetli tentenin kullanılışı itibariyle aslında klasik tenteler ile ayrılan ciddi bir tarafı yoktur. Özellikle açık haldeyken hiçbir fark gözlemlenmeye bilmektedir. Kasetli tentelerin diğer tenteler sistemlerinden ayrılan en büyük özelliği, sistemde yer alan kaset alandır. Bu kaset alanı çok büyük ve önemli bir işleve sahip olmakla birlikte bu sistemi diğer tente sistemlerinden ayıran en büyük özelliklerin başında yer alır.

Motorlu olarak kullanımı sağlanan kasetli tenteler açık haldeyken hiçbir fark ortaya çıkmayacaktır. Fakat kapalı hale izmir tente getirilmek istendiğinde kaset kısmı devreye girerek çok önemli bir rol üstlenecektir. Kapatma işlemi sırasında açılan tente, toplanarak bu kasetin içine girecek ve bu alanda kapalı bir şekilde bekleyecektir.

Kasetli tente kullanımı sayesinde daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürüne sahip olacaksınız. Klasik olarak kullanılan tente sistemlerin kullanımında mevsimsel şartlar göz önünde bulundurulursa, çok uzun süre dayanabilmeleri mümkün görünmeyecektir. Özellikle kış mevsimlerinin yağışlı havası ve yaz mevsiminde ki aşırı sıcaklıklar, sürekli olarak açık duran ya da kısmi olarak toparlanabilen tentelerde zamanla aşınmaya neden olabilecektir. Bu durum karşısında tentelerin çok uzun süre dayanamaması ve zarar görmesi ise muhtemeldir. Kasetli tente kullanımında ise istediğiniz zaman açıp kapama imkanı elde edebileceğiniz ve kapalı haldeyken kaset içinde muhafaza ediliyor olması sayesinde tentelerin daha uzun ömürlü olacağınız rahatlıkla fark edebilirsiniz. Kasetli tente kullanımı sırasında ihtiyaç anında rahatlıkla kontrol edilerek açılan tentelerin, kullanım sonrasında kapatılması ve tentelerin kaset içinde muhafaza ediliyor olması sayesinde hiçbir zarar görmemesi sağlanmış olacaktır. Bu durum daha az yıpranmaya neden olarak daha uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlayacaktır.
Kasetli tente sistemleri, diğer tente sistemlerinin kullanılabildiği her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özellikle uygulanacağı alanın montaj işlemi için uygun olması yeterli olacaktır. Bununla birlikte herhangi bir alanda kullanılamaması söz konusu değildir. Kasetli tenteler daha çok iş yeri, ev, bahçe, lokanta, restoran, otel vb. alanlarda tercih edilmektedir. Bu tercih edilişin sebeplerinin başında ise uzun ömürlü ve dayanıklı olması gelmektedir. Ayrıca ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda rahatlıkla kapatılabilmesi ve dışarıdan fark edilemeyecek şekilde kasetin içinde beklemesi sayesinde de birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır.
Kasetli tente, aynı zamanda çok şık bir izmir tente görünüme sahiptir. Bu sayede dekoratif olarak da uygulandığı alana pozitif anlamda etki edecektir. Açık ya da kapalı hali fark etmeksizin dekoratif anlamda size yardımcı olan bir unsur olarak kabul edebileceksiniz. Yapılan çalışmalar sayesinde bu sistemin çok şık bir görünümün ortaya çıkmasında yardımcı olduğunu sizlerde rahatlıkla fark edebileceksiniz. Kasetli tente, tek başına bir dekoratif çalışma olarak da kullanılabilecektir. Uygulandığı ortama çok iyi bir şekilde adapte olabilme özelliği taşıdığı için herhangi bir çirkin ya da aykırı görüntünün ortaya çıkmasına müsaade etmeyecektir. Kasetli tente sistemlerinin aynı zamanda farklı renk seçeneklerine sahip olması sayesinde de ortama çok iyi bir şekilde ayak uydurduğu fark edilebilecektir. Ayrıca uygulandığı alana uygun bir renk tonunun tercih edilmesi sayesinde oldukça modern bir görünüm sağlayacaktır. Bu sayede dekorasyon çalışmaları için ek bir harcama yapılmasının da önüne geçecek ve çok şık bir görünümün ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede çok daha fazla para harcanmasının da önüne geçmiş olacaksınız.